5 Mart 2013 Salı

Yine Kitap... Yine Film...


     Uzun süredir sadece film ve kitap tavsiyedinde bulunmuşum neredeyse blogun formatı değişmiş diyeceğim ama sormayın bu aralar pek bir kültür mantarı oldum çıktım. tılılı tılılı tılılı nazar değmesin :) 

     Yine bir film ve kitap tavsiyesiyle daha karşınızdayım :D    

Filmimiz BLACK 2005 yapımı bir hint filmi. Konusuna gelince; Sağır ve kör bir kızı anlatmakta, ailesi kızın bu durumunun üstesinden gelememiştir, ama onun için son değildir, öğretmeni ile çok güzel bir iletişim kuracaklardır. Konusu,oyunculuklar falan güzeldi yani. İzleyin işte ya bak izleyin ama ... 

     Sabır,azim,sevgi,şevkat aklınıza gelen çoğu duyguyu bu filmde görmek mümkün...  Ve " inanmak başarmanın yarısıdır"Fragmanın bir yerinde korku filmi gibi hissettiriyor ama öyle değil...  İzleyin tamam mı?   ;) 
       Bir de bu filmle çok uyumlu pekiştirici niteliği olan sol ayağım ve devamı olan her gün hüzün... 
      yazar  Christy BROWN  kendi hayat hikayesini anlatmış sanırım 1989 yapımı filmi de var. İzlemedim ama kitap çok güzel. Özellikle orta okul-lise çağında çocuğu ya da öğrencisi olamlar mutlaka okutmalı...

Chiristy Brown, Sadece on üçü hayatta kalabilen yirmi iki çocuklu bir ailenin çocuğuydu. Doğuştan zihinsel bir felçle dünya`ya geldi. Kullanabildiği tek uzvu Sol Ayağı oldu. Londra`ya yaptığı yaptığı birkaç ziyaret ve bir kez yaptığı Amerika seyahati dışında, tüm yaşamını Dublin`de geçirdi.Hiç yorum yok: