23 Aralık 2012 Pazar

Ayna Kırdım 7 Yıl Daha Bekarım (Evde Kaldım)

      Banyo aynamı kırdım :(   Çok sakarım çok :)   Bir diğer özelliğimde herşeyi kaybediyor olmam :)
     Annem; "Allahtan organların yapışık." diyor  yoksa ne yapardık? "  :D   

     Geri dönüşüm delisi olan ben değerlendirme işlemine giriştim bile.
      Kendime yeni bir ayna çerçevesi yaptım.  :)  Hem yazdan kalan deniz kabuklarımın büyük bir kısmıda değerlenmiş oldu. şimdi beğenilerinize sunuyorum. 


Malzemeler:

  
tabiki eski bir ayna :)                     Deniz yıldızı, Denizatı gibi objeler. Bende oyuncak kaplumbağa vardı. değerlendi   Deniz kabukları
  


  

4-5 kat kalın mukavva karton
(Aslında ben kontraplak, ahşap bir tabakaya uygulamak isterdim ancak elimde öyle bir malzeme olmayınca mukavvaya denedim)  Bu kartonları puzzle yaparken kullanıyorum o yüzden evde çokça bulunuyor
 

Kartonu istediğim ölçülerde keserken zemine zarar vermemek için altına başka bir karton parçası koydum.


  Sonrasında objeleri gelişi güzel yerleşrirdim. fotoğrafta aynanın altından görünen mavi şey bildiğimiz plastik şişe kapağı. Ben aynam biraz havada dursun, zemine gömülü durmasın istedim. O yüzden altına 4-5 tane bu kapaklardan koydum. japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım.


 Önce Mukavvanın üzerine siyah ve mavi renkli fon kullanarak denedim çok istediğim gibi olmayınca kendi renginde kullandım. Sonradan hoşuma gitmeye başladı. Renk deniz kumunu anımsattı :)VE  SONUÇ    :)    ( Aslında pekte sonuç diyemeyiz. o yerde kurumayı beklerken ben bekleyemedim hemen yayınladım :)

P.S. Önce sıcak silikon ile denedim ancak kuruyunca çıkmaya başladılar. Sonuçtan memnun kalmayınca kuvvetli bir yapıştırıcıyla hepsini baştan yapıştırarak sorunu çözdüm.

  Birde hazır şu deniz kabuklarına  el atmışken eski erimiş mumları değerlendireyim kendime şamdan yapayım dedim :)  benmari usulu eritilmiş eski mumları deniz kabuklarının içine döküp kimisinin üzerine de sim ekledim :) çok sevimli oldular ;)

SÖYLENMEMİŞ NE VARSA...


SEVGİYLE KALIN...
.

8 yorum:

hanife gençtürk dedi ki...

çok güzel olmuş.deniz kıyılarındaki kafelerde vardır bu tarz aynalardan...Bende de bir sürü deniz kabuğu var.ne yapacağıma karar veremedim.ilham gelmesini bekliyorum:)

SÖYLENMEMİŞ NE VARSA... dedi ki...

Beğenmenize sevindim teşekkür ederim:)

NOWACRAFT dedi ki...

Ayna kırıklarını, deniz kabuklarını, kartonları bir defada değerlendirmişsin, çok da hoş bir sonuç çıkmış. Ellerine sağlık.

Sevgilerimle.

SÖYLENMEMİŞ NE VARSA... dedi ki...

Çok teşekkür ederim NOWACRAFT :)

Aslı dedi ki...

Kırık bir Ayna ancak bu kadar güzel değerlendirilir. Gerçekten çok beğendim ellerinize sağlık :)
Ayrıca mumluklar çok güzel olmuşlar.

SÖYLENMEMİŞ NE VARSA... dedi ki...

Çok teşekkür ederim Aslı beğenmene sevindim :)

Banuca dedi ki...

Ooooo... iyi ki gelmişsin bloguma da seni tanımışım... Kırılan bir aynayı atmayıp böylesine güzel değerlendiren birine ben ba-yı-lı-rıııım :)

SÖYLENMEMİŞ NE VARSA... dedi ki...

Banuca çok teşekkür ederim değerli yorumun için :) bloğuma hoşgeldin... :)